Свідоцтво про смерть

Свідоцтво про смерть

Допомога в отриманні свідоцтва про смерть

Що робити, якщо померла близька людина?

1Визвати швидку допомогу

2Підготувати документи (свої та помершого)

3Звернутися до ритуального агенства “Ритуал 24”

Чому саме ми?

24/7

цілодобово

Свідоцтво про смерть

Безкоштовно

консультуємо

Свідоцтво про смерть

Знижка 10%

через сайт

Свідоцтво про смерть

20 років

досвіду

Свідоцтво про смерть

Наші послуги

Свідоцтво про смерть

Організація похорону

Свідоцтво про смерть

Кремація

Свідоцтво про смерть

Катафальний транспорт

Свідоцтво про смерть

Поминальне кафе

На відміну від лікарського свідоцтва, що лише підтверджує факт загибелі, гербове свідоцтво про смерть є основним юридичним документом. Після смерті людина вже не є фізичною особою, внаслідок чого не є суб’єктом права в Україні. Для повернення померлого в правове поле необхідно оформити свідоцтво про смерть, що має гербову печатку.

У документі прописуються особисті дані покійного, його паспортні дані, інформація про місце та дату загибелі. Також має бути обов’язково записаний номер акта про смерть і дата складання документа. Після того, як вноситься акт про смерть, у покійного відновлюється правовий статус.

Навіщо потрібне свідоцтво про смерть

Без свідоцтва про смерть родичі померлого нічого не можуть зробити з його тілом:

 • Не вдасться забрати тіло з моргу. Для цього потрібно надати свідоцтво, а також договір, що дозволяє надавати ритуальні послуги, який також оформляється, якщо є свідоцтво.
 • Не вдасться поховати чи кремувати покійного.
 • Не можна перевозити тіло до інших міст (якщо оформляється вантаж 200).

Крім того, якщо немає гербового свідоцтва про смерть не вдасться вирішити юридичні питання, пов’язані з померлим:

 • отримати соціальну допомогу, необхідну для організації похорону;
 • отримати пенсію померлого за останній місяць, якщо він не отримав її раніше;
 • виписати покійного із квартири;
 • закрити карти, рахунки, кредити, завдяки чому перестануть нараховуватись відсотки;
 • отримати страхові виплати;
 • отримати іноземне громадянство;
 • отримати доступ до майна та фінансів спадкодавця;
 • оформити виплати у зв’язку з втратою годувальника;
 • вступити у спадок померлого.

Нерідко трапляється так, що родичі не можуть самостійно оформити свідоцтво про смерть близького через біль втрати або просто через незнання, куди звертатися. У цьому випадку ви можете звернутися до нашої компанії. Фахівці Ритуал 24 візьмуть він оформлення документа, і навіть, за необхідності, організацію поховання.

Хто може виступати як заявник

Є певне коло осіб, які можуть заявити про те, що загинула близька людина. Це подружжя та інші члени сім’ї, які були поруч із родичем в останні хвилини життя.

Якщо людина померла у лікарні, поліклініці чи установі соціального захисту, про смерть заявляють працівники цих організацій. Коли правоохоронці проводять розслідування причин смерті, висновок оформлюють самі поліцейські.

Спеціальні служби повинні заявити про смерть громадянина України протягом 3-х днів після того, як він помер, або після виявлення тіла загиблого. Гербове свідоцтво про смерть видається лише за наявності медичного висновку.

Які потрібні документи

Щоб отримати офіційний папір, який підтверджує смерть в Україні, необхідні такі документи:

 • медичний висновок про смерть;
 • паспорт померлої людини;
 • паспорт людини, яка займається оформленням документів;
 • довіреність, якщо документ оформляє співробітник ритуальної компанії.

Під час оформлення документа заповнюється спеціальний бланк.

Хто видає гербове свідоцтво про смерть

Після того, як було отримано медичний висновок про смерть, родичі померлого звертаються до РАГСу за місцем прописки покійного. Зазвичай оформлення гербового документа йде трохи більше години. У крайньому разі, за ним треба буде приїхати наступного дня. Якщо немає можливості звернутися до РАГСу за місцем прописки, можете вибрати будь-який.

Працівники РАГСу заберуть у вас паспорт померлого, а натомість видадуть свідоцтво про смерть із гербовою печаткою. Обов’язково перевірте всі дані на наявність помилок і друкарських помилок, і тільки після цього ставте підпис у книзі реєстрацій.

Також разом із документом видається довідка, що дозволяє родичам похоронних дій.

Якщо людина померла в іншій країні, необхідно звернутися за допомогою в оформленні документа в ритуальне агентство. У різних країнах висуваються різні вимоги оформлення свідоцтва про смерть. Щоб документ набув чинності в Україні, він має бути перекладений українською мовою, завірений у нотаріуса. У деяких випадках також потрібний штамп апостиль. У непосвяченого у цей процес можуть виникнути проблеми. А ось співробітники ритуальних бюро швидко зможуть вирішити цю проблему і в найкоротший термін замовлять та оформлять усі необхідні документи, за наявності яких ви без проблем зможете поховати вашу близьку людину.

Також до нас можна звернутися для оформлення свідоцтва про смерть, якщо старе було втрачено. Наші співробітники гарантують конфіденційність, збереження всіх паперів та якісно виконану роботу.

Ритуал 24