Ексгумація

Ексгумація

Ексгумація тіла покійного

Що робити, якщо померла близька людина?

1Визвати швидку допомогу

2Підготувати документи (свої та помершого)

3Звернутися до ритуального агенства “Ритуал 24”

Чому саме ми?

24/7

цілодобово

Ексгумація

Безкоштовно

консультуємо

Ексгумація

Знижка 10%

через сайт

Ексгумація

20 років

досвіду

Ексгумація

Наші послуги

Ексгумація

Організація похорону

Ексгумація

Кремація

Ексгумація

Катафальний транспорт

Ексгумація

Поминальне кафе

Під ексгумацією мається на увазі проведення процедури повторного розтину чи перепоховання померлої людини. Причому подібна маніпуляція здійснюється лише у разі наявності всіх необхідних документів та серйозних причин. Найчастіше ексгумацію проводять для ідентифікації померлого, а також для підтвердження причини смерті. Іноді трапляються ситуації, у яких виникає потреба перепоховання людини в іншому місці.

Процедура стає актуальною у тому випадку, якщо родичі планують переїхати та хочуть перенести останки. Прийняття рішення про кремацію тіла померлого, загроза з боку стихійних лих, а також фіксація факту руйнування могили покійного вандалами сприймаються як важливі причини. Іноді трапляються й такі випадки, коли перепоховання необхідне для повноцінного виконання останньої волі небіжчика.

Компанія Ритуал 24 пропонує повний комплекс послуг, що передбачає швидку та якісну ексгумацію. Фахівці організації мають всі необхідні технічні пристрої та інструменти, що дозволяють провести процедуру на високому рівні і без зайвих хвилювань.

Що потрібне для проведення ексгумації?

 • Заява на проведення письмово, де родич описує причини подібної маніпуляції;
 • Свідоцтво про смерть людини в оригінальному вигляді;
 • Підтверджуючу документацію, в якій зазначено місце для подальшого перепоховання;
 • Документи людини, яка є замовником;
 • Офіційні папери, в яких зазначено спорідненість людини з померлою або документи, що підтверджують право проведення вищезгаданої процедури;
 • Дозвільні документи, отримані від адміністрації цвинтаря, у яких працівники дають дозвіл на проведення ексгумації.

Додаткові моменти багато в чому залежать від ситуації та певних індивідуальних особливостей. Іноді проведення процедури не обходиться без судово-медичного дозволу чи представників правоохоронних органів. Якщо вік останків унеможливлює наявність оригінальної документації про смерть, людині потрібно подбати про юридичний аспект.

Що впливає на ціну ексгумації?

Багато залежить від різноманітних факторів, але найчастіше повноцінна фінансова картина складається з:

 • вартості нової труни, перевезення та купівлі нового місця для поховання;
 • оплати всіх державних мит та отримання необхідних документів;
 • земляних робіт;
 • заходів дезінфекційного плану;
 • герметизації труни;
 • проведення всіх медичних заходів (якщо вони потребують);
 • витрат, що стосуються повторної ритуальної процесії та поховання.

Що треба знати?

Процедура розтину має здійснюватись у присутності правоохоронних органів, а також представників санітарно-епідеміологічної станції, медиків та родичів померлого. Якщо здійснюється поховання військового, без представника відповідного відомства не обійтися. Впізнання померлого є невід’ємною процедурою після розтину, причому перепоховання тіла фіксується шляхом відеозйомки та створення фотографій.

Важливо звернути увагу на той факт, що ексгумація поховань є актуальною лише через рік після похорону. Подібні терміни вказані недарма, оскільки саме в цей період відбуваються незворотні зміни з тілом людини, причому поступове розкладання тіла починається буквально у перші години після смерті. Занурення у землю прискорює процеси гниття. В результаті виділяється величезна кількість шкідливих речовин і мікроорганізмів, які можуть згубний вплив на живу людину.

Ексгумація тіла покійного є вкрай неприємним процесом, тому агентство ритуальних послуг Ритуал 24 допоможе у проведенні згаданої процедури. Фахівці подбають про багато моментів і зроблять усе можливе, щоб вона пройшла з мінімальною емоційною шкодою для замовника. Кожен бажаючий може отримати консультацію у представників агентства та дізнатися детальніше про саму процедуру. Організація надає свої послуги цілодобово в будь-який час дня та ночі, а також має 20-річний досвід у цій сфері, тому зробить все необхідне максимально грамотно.

Ритуал 24